Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Desatero instalace požárního hlásiče

Rating:     
Napsáno: 23 listopadu 2015     Autor: Petr Honzík
Desatero instalace požárního hlásiče

Základem kvalitní a rychlé detekce vznikajícího požáru nebo úniku plynu z rozvodů a spotřebičů je správně vybraný a správně nainstalovaný požární hlásič. Instalace však není všechno a je nutné i pravidelné testování a pravidelné udržování požárního hlásiče. Pokud hlásič špatně nainstalujete, může se stát, že nebude vůbec fungovat, i když jej udržujete a testujete. Je tedy nutné provést správnou instalaci a zejména správný výběr umístění požárního hlásiče. Zde je tedy několik bodů, na které si dát pozor při instalaci požárního hlásiče.


Desatero instalace

  1. Vyberte vhodné montážní místo. Místo je závislé na typu hlásiče a také na podnětu, který chcete detekovat. Bližší informace naleznete v manuálu konkrétního hlásiče.
  2. Hlásič neumisťujte do rohů místnosti ani v blízkosti světel. Vždy by měl být umístěn aspoň 60 cm od rohu stěn a stropů a světel či jiných zdrojů tepelného záření.
  3. Neinstalujte jej do míst kde je průvan nebo ventilační či klimatizační jednotka. Detekce bude velmi nespolehlivá.
  4. Instalujte hlásiče aspoň 1.5m až 2m od zdroje možného úniku plynu nebo vzniku požáru. Vyhnete se tak zbytečným falešným poplachům.
  5. Hlásič neinstalujte do prašných míst a míst se zvýšenou vlhkostí. Hlásiče jsou určeny do interiéru, ve venkovním prostředí nebudou fungovat.
  6. Místo instalace volte tak, aby kouř nebo plyn prošel kolem hlásiče dříve, než dojde do míst, kde se spí. Hlavní funkcí hlásiče je upozornění při nebezpečí během spánku. Pokud nespíte, ucítíte kouř většinou dříve než hlásič.
  7. Pokud budete hlásič šroubovat ke stropu nebo na zeď, zkontrolujte, zdali v místě instalace nevedou kabely pod omítkou.
  8. Vykliďte si, místo kam bude padat prach z vrtání nebo přímo pod vrták dejte vysavač, který prach ihned odsaje. Nebudete tak mít špinavou zeď.
  9. Vložte hmoždinky do vyvrtaných děr a našroubujte patici hlásiče na podklad. Ujistěte se, že patice hlásiče dobře drží na podkladu.
  10. Vložte do hlásiče baterii a našroubujte hlásič na patici podle instrukcí v manuálu.

Nezapomeňte po instalaci a každé výměně baterie provést test hlásiče. Zajistíte tak bezpečnost osob užívajících prostory kde byl hlásič instalován.

Umístění ve větších objektech jako jsou rodinné domky je vhodné konzultovat s odborným technikem na požární revize. Zajistíte tak vhodné umístění hlásiče.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.