Katalog produktů

Jak funguje detektor na okna a dveře

Na jakém principu funguje detektor na okna a dveře a jak jej instalovat a udržovat aby dobře a dlouho fungoval. Na co si dát pozor při výběru umístění detektoru.

Detektor na dveře a okna se často používá jako doplněk k pohybovému detektoru anebo v případě, že pohybový detektor z nějakých důvodů nelze použít. Často je používaný v případech, kdy chceme hlídat objekt i v přítomnosti osob, jako například přes noc.

Detektor na dveře není závislý na teplotě okolí, a proto ho lze s úspěchem použít pro hlídání garážových vrat nebo dveří od zahradní chatky, případně jiných nevytápěných prostor.

Detektor funguje na principu vzdálení se jedné části detektoru od druhé. Jedna část detektoru se připevní na dveře nebo okno. Druhá část se připevní těsně vedle první části, ale na zárubně nebo rám okna. V momentě kdy dojde k otevření, části detektoru se od sebe vzdálí a dojde k detekci otevření dveří nebo okna.

Nevýhodou detektoru na dveře a okna je nutnost instalace na každé okno a dveře v hlídaném prostoru. Nelze totiž odhadnout, kterým oknem narušitel do objektu vleze. S výhodou se však tento detektor dá použít i na hlídání různých vystavených předmětů, vikýřů a otvorů s krytem.

Typy detektoru na dveře a okna

Tento typ detektorů je velmi spolehlivý a bezproblémový s dlouhou životností. Záleží pouze na správném výběru typu detektoru. Nejdůležitějším parametrem je maximální vzdálenost, od které je detekováno otevření dveří nebo okna. Tato vzdálenost se pohybuje od několika milimetrů až po centimetry. Závisí pouze na vůli dveří, na které se montuje detektor. Pokud by dveře měly větší vůli, než detektor snese, bude docházet k nechtěné detekci.

  • Běžný detektor na okna a dveře: nejčastěji používaný detektor s možností instalace na všechny běžné dveře a okna používané v obytných objektech.
  • Skrytý detektor na okna a dveře: detektor uzpůsobený k zavrtání do rámů. Má většinou válcový tvar a po instalaci není vidět. Zamezí se tak jeho poškození při běžném používaní zejména dveří.
  • Vratový detektor: detektor s větší detekční vzdáleností a odolností proti poškození. Je vhodný zejména na vrata s větší vůlí. Jeho kovové tělo dovoluje hrubší zacházení, které se mu v garáži může dostat.
...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT