Katalog produktů

Cykloalarmy aneb hlídání kola nebo motocyklu

Jak efektivně hlídat jízdní kolo nebo motocykl před jeho odcizením při parkování na veřejném prostranství nebo mimo sezónu na zimním stanovišti. Jak nejlépe odradit zloděje před krádeží jízdního kola. Proč není běžný lankový zámek žádnou překážkou pro zloděje.

Motocykl a zejména jízdní kolo jsou oblíbeným terčem pouličních zlodějů. Těm stačí chvilka nepozornosti a trošku lepší štípací kleště a mají o lup postaráno, aniž by si jich kdokoliv všimnul. Přestřižení běžného lankového zámku je velmi rychlé a bezhlučné. Těžko pak honit zloděje pěšky, když ujíždí na vašem kole.

Základem úspěšného odrazení zloděje od krádeže jízdního kola nebo motocyklu je kombinace zamezení jízdy a upozornění okolí na jeho jednání. Upozornění na krádež a páchání trestných činů je největší zbraní na zloděje. Žádný zloděj nechce být chycen ani identifikován a proto se jakékoliv pozornosti vyhýbají. A to i přesto, že dnešní imunita okolí na jakékoliv houkání je poměrně vysoká.

Čím nejlépe ochránit kolo nebo motocykl

Z tohoto důvodu je nejvhodnější nespoléhat pouze na běžný lankový zámek, ani jiný mechanický zámek, se kterým si může zloděj v klidu dělat, co chce a má dost času na jeho překonání různými prostředky nezávisle na síle řetězu či lana zamezujících pohybu s jízdním kolem nebo motorkou.

Nejjednodušším způsobem jak zloději dát najevo aby „šel o dům dál“ je použití zámku s vestavěným akustickým alarmem. Zámek je schopen odolávat mechanickému překonávání natolik dlouho, aby dostatečně upozornil okolí na manipulaci s jízdním kolem. A to je přesně to, čeho se zloděj nejvíc obává. Je pro něj mnohem jednodušší najít si pohodlnější kořist a nevystavovat se nebezpečí chycení.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT