Katalog produktů

Bezpečnostní výstražné tabulky

Součástí každého zabezpečovacího a kamerového systému by měla být vytvořena i určitá úroveň prevence před kriminalitou. Samotný zabezpečovací systém dokáže velmi efektivně odhalit vniknutí do hlídaného objektu nepovolanou osobou. Nedokáže však zamezit ohromným škodám vzniklým při vniknutí pachatele do objektu jako jsou rozbité okno, vypáčené zámky, poškozené domovní dveře a podobně).

Staré mýty o označení zabezpečeného objektu

Přitom většina pachatelů, zejména těch nejprimitivnějších, kteří nadělají více škody při vloupání než na odcizených věcech, by si vůbec nedovolila do hlídaného objektu vkročit, pokud by věděla, že je v něm nainstalován zabezpečovací nebo kamerový systém. Z tohoto důvodu je vhodné, dostatečně jasně upozornit okolí a tím i potenciálního pachatele, že objekt je hlídán nebo monitorován.

V dnešní době se již není třeba obávat, že upozornění na zabezpečovací systém přímo říká, ano v tomto objektu je něco velmi drahého nebo zajímavého. Bezpečnostní technika v poslední době dosáhla masového rozšíření a není již doménou pouze movitých občanů. Velké množství bytů a domů je běžně vybaveno zabezpečovacím systémem nebo kamerovým systémem, aniž by v nich byl uložen závratný majetek.

Je vhodné označit zabezpečený objekt

Dobře viditelné a nápadné označení objektu vybaveného zabezpečovacím systémem působí na potenciální pachatele jako varování, které je do značné míry znejistí a ve většině případů odradí od dalšího úmyslu. Výstražné tabulky a cedulky upozorňující na zabezpečovací a kamerový systém dokáží za cenu několika desítek korun zabránit značným škodám při vnikání do objektu.

V neposlední řadě výstražné tabulky dokáží posloužit i v případě, že žádný zabezpečovací systém v objektu není nainstalován. Kdopak by to vlastně z tabulky poznal.

Povinnost označit instalovaný kamerový systém

Jsou i případy, kdy jsme dokonce povinni dostatečně označit přítomnost kamerového systému. Pokud máte nainstalovaný kamerový systém s funkcí záznamu v hlídaném objektu, kam je vstup veřejnosti povolen, musíte jej označit. A to tak, aby vstupující byl s touto skutečností obeznámen, ještě než dojde k jeho zachycení na záznam kamerového systému. Tato skutečnost se týká zejména objektů, jako jsou obchody, restaurace nebo společné prostory bytových domů.

Pokud máte instalovaný kamerový systém ve vašem domě, na zahradě nebo soukromém prostoru nebude se na vás tato povinnost vztahovat.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT