Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Hlídač zavřených dveří – elektrické brano

Rating:     
Napsáno: 29 října 2013     Autor: Petr Honzík
Hlídač zavřených dveří – elektrické brano

Hlídač zavřených dveří, který akusticky upozorní na zapomenuté otevřené dveře po nastaveném čase. Jednoduché zapojení za použití běžných komponent zabezpečovacích systémů.

Zapomínání zavírat dveře bývá častým problémem spousty lidí. Kritická situace bývá v objektech, kde je nutno zajistit kontrolu vstupu a přitom donutit odcházející osoby za sebou vždy zavřít. Často se stává, že si odcházející osoba záměrně nechá pootevřeno a poté se vrátí a pokusí se odcizit, co se dá. Jak tedy zajistit, že za každým odchozím bude určitě zavřeno. Pro tento účel jsme připravili jednoduché zapojení, které zvládne snad každý. Toto zařízení dokáže ohlásit otevřené dveře a přitom neruší při běžném průchodu dveřmi.

Jak funguje hlídač zavřených dveří

Hlídač rozpozná každé otevření dveří a ihned začne odpočítávat nastavený čas. Pokud čas vyprší a dveře jsou stále otevřeny, sepne výstup, na který lze připojit bzučák nebo sirénu a upozornit na otevřené dveře obsluhu. Jakmile dojde k uzavření dveří, výstup se opět rozepne a siréna zmlkne.

Jak zapojit hlídač zavřených dveří

Pro sestavení hlídače budete potřebovat běžný magnetický kontakt používaný v zabezpečovacích systémech, časovací zařízení jako je TimerBox, napájecí adaptér 12V a výstupní sirénu nebo bzučák.

Zdroj napájení 12V připojte do svorek + a – TimerBoxu, je nutno dodržet polaritu. Mezi svorku + a IN vložte rezistor 1KOhm. Magnetický kontakt připevněte na dveře a přívod vložte do svorek IN a -. U magnetického kontaktu na polaritě nezáleží. Tím máte detekční stranu zapojenou. Nyní připojte sirénu do svorek NO a – a napětí +12V připojte na svorku C. Nyní je nutné nastavit TimerBox podle níže uvedené tabulky. Tím jej nastavíte na potřebnou funkci. Doba zpoždění mezi otevřením dveří a houkáním se nastavuje otočnými potenciometry na straně TimerBoxu.

Nastavení TimerBoxu:

J1 a J6 rozpojit
J2, J3, J4, J5 propojit
J7 nastavit na plus
Schéma zapojení timebox
   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.