Katalog produktů

Zabezpečujeme chatu na zimu před zloději

Samostatně stojící garáže nebo řadové garáže se nabízejí jako levná kořist zlodějům. Není zde žádné nebezpečí odhalení a nikdo je nemůže vidět. Často bývají i opomíjeny do formy kvalitního zajištění. Jednoduchý visací zámek dnes již nikoho nezastaví. Vykradená a otevřená garáž tak zůstává i několik dní bez povšimnutí, čímž dojde k jejímu kompletnímu vyrabování.

Bohužel, většina řadových garáží nemá žádný přívod napájení 230V, aby zde mohl běžet plnohodnotný zabezpečovací systém nebo GSM alarm. Je nutno se omezit na bateriové alarmy. Důležitým faktorem je předání informace o vykradení tak, aby majitel mohl zasáhnout a případně zachránit majetek. Proto nemá valný smysl používat jednoduché houkající alarmy, pokud není v okolí nikdo, koho by na sebe upozornily.

Možnosti zabezpečení garáže

Může být několik forem zabezpečení. Záleží pouze na okolních podmínkách a možnostech daného místa a majitele garáže.

Řešení zabezpečení řadové garáže

  • Houkající minialarm – musí být v dosahu někdo, koho alarm upozorní houkáním, jinak nemá smysl.
  • GSM bateriový alarm – předá informaci po GSM síti, lze tak zasáhnout. Instalace tak aby nebyl na první pohled odhalitelný, má delší prodlevu mezi narušením a odesláním informační SMS.
  • GSM alarm napájený z 230V – dokáže reagovat okamžitě. Jedná se o nejvhodnější řešení. Vyžaduje 230V napájení.
  • Zabezpečovací systém – většinou se nevyplatí z důvodu poměru ceny majetku v garáži a ceny zabezpečovacího systému.

Řešení samostatné garáže u domu

  • Houkající minialarm – je možné použít pokud je do domu dobře slyšet. Zloděj navíc znejistí, zdali někdo z domu nepřijde garáž zkontrolovat.
  • GSM bateriový alarm – předá informaci po GSM síti, lze tak zasáhnout. Instalace tak aby nebyl na první pohled odhalitelný, má delší prodlevu mezi narušením a odesláním informační SMS.
  • GSM Alarm na 230V – pokud je zde 230V je to vhodné řešení. Pokud je garáž v dostatečném dosahu, je lepší mít centrálu v domě a garáž jen hlídat detektory.
  • Zabezpečovací systém – je vhodný, pouze pokud je součástí zabezpečení celého domu. Lze tak hlídat garáž jako část domu se všemi výhodami profesionálních zabezpečovacích systémů.
...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT