Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Osobní ochrana v zahraničí

Rating:     
Napsáno: 14 srpna 2014     Autor: Petr Honzík
Osobní ochrana v zahraničí

Stejně jako v našich končinách i v cizině existuje relativně velké riziko napadení, okradení nebo obtěžování. Ve většině jižních států Evropy je toto riziko podstatně větší než v České republice. Je vhodné být na tuto situaci připraven a rychle reagovat. Pro odvrácení útoku či obtěžování lze použít například pepřový obranný sprej, elektronický paralyzér, teleskopický obušek nebo osobní bodyguard.

Útočník většinou nepředpokládá jakýkoliv účinný odpor od oběti, proto rychlá reakce a účinná obrana jej velmi efektivně zneškodní nebo zažene. Při pořízení některé obranné pomůcky je vhodné se informovat na velvyslanectví daného státu, zdali je povoleno tuto obrannou pomůcku ve státě kam míříte, vlastnit. V některých státech je pepřový obranný sprej, větší nůž, paralyzér nebo teleskopický obušek považován za zbraň.

Pomůcky osobní ochrany fungující na principu upozornění okolí, jako je bezpečnostní kartička Moneyguard nebo osobní ochránce Bodyguard, nejsou v žádném státě Evropy považovány za zbraň a lze je beztrestně použít při jakémkoliv náznaku napadení či obtěžování. Tyto pomůcky osobní obrany nezanechávají žádné trvalé ani dočasné následky, a proto je nelze považovat za zbraň. V případě mylného použití tyto pomůcky nezpůsobí žádnou újmu.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.