Katalog produktů

Jak nainstalovat bezpečnostní kamerový systém

Montáž bezpečnostního kamerového systému lze zvládnout i bez profesionálních nástrojů bezpečnostních firem. Důležité je zakoupení správných a předpřipravených částí kamerového systému. Pokud budete postupovat podle následujícího popisu, vyhnete se případným obtížím při sestavování a zprovoznění kamerového systému. Popis je tvořen na míru komponent prodávaných naší firmou, u cizích komponent nezaručujeme korektní funkci a bezproblémové sestavení.

Jak je složité si namontovat kamerový systém?

Bezpečnostní kamerový systém složitě pouze vypadá, ale jeho vlastní montáž z předpřipravených dílů není náročná a je ji schopen zvládnout každý domácí kutil. V principu není složitější než zapojení televize a videa v domácnosti. Jedná se pouze o přímé propojení jednotlivých kamer se záznamovou jednotkou a monitorem (např. běžným televizorem nebo PC monitorem). Po připojení napájecích adaptérů ke kamerám je celá instalace hotova. Následně se stačí seznámit s funkcemi záznamového videa a v klidu si je pohodlně upravit pro vlastní potřebu. Vše se nastavuje dálkovým ovladačem na záznamovém videu podobě, jako když nastavujete časové nahrávání u běžného domácího videa. Obrázek níže ilustruje schématické propojení běžného bezpečnostního kamerového systému. Připojení k internetu a router nejsou nutné k instalaci a provozu kamerového systému.

Struktura kamerového systému

Co budu potřebovat k montáži kamerového systému?

Při pořizování a montáži bezpečnostního kamerového systému budete potřebovat běžné nástroje k uchycení bezpečnostních kamer a kabelů. Důležitá je vrtačka a šroubovák a sada vrtáků do zdí.

Z jednotlivých komponent bezpečnostního kamerového systému budete potřebovat bezpečnostní kamery, propojovací kabely, napájecí adaptéry a v případě pořizování záznamů i bezpečnostní záznamové video. Pro prohlížení a záznamů a kamer bude stačit běžná televize s video vstupem Composite. Některá záznamová videa mají výstup i pro běžný počítačový VGA monitor. Pokud má záznamové video možnost připojení do počítačové sítě, je nejjednodušší ovládat jej přímo přes počítač.

Montáž bezpečnostních kamer

Bezpečnostní kamery se šroubují na pevný podklad, většinou zeď nebo strop. Směr snímání se nastavuje otočným držákem. Každá kamera je zakončena dvěma konektory. Jeden konektor je určen pro připojení k záznamovému videu a druhý slouží k napájení kamery. Napájení se realizuje ve většině případů napájecím adaptérem do nejbližší zásuvky. Stačí jen propojit a zasunout do zásuvky.

Montáž záznamového videa

Bezpečnostní záznamové video nevyžaduje žádnou složitou montáž, vzhledově je podobné jako běžné domácí video a také se tak instaluje. Vložíte ho do police blízko televize nebo monitoru a vzájemně propojíte s televizí a do 220V. Na rozdíl od běžného videa je ale opatřeno sadou konektorů pro jednotlivé kamery a funkcemi jako je detekce pohybu a hledání v záznamech podle parametrů.

Záznamové video je vždy prodáváno bez pevného disku. Ten je nutno dokoupit. Instalace disku není složitá, ale na žádost ji zdarma provedeme před expedicí objednaného zboží. Lze použít běžný počítačový Hard Disk s rozhraním SATAII. Běžně dostačují velikosti do 320GB.

Propojení jednotlivých komponent

Jednotlivé komponenty bezpečnostního kamerového systému se propojují koaxiálním kabelem. Vždy se propojuje kamera se záznamovým videem přímo. Na obou koncích je kabel opatřen koncovkami BNC. Většina kamer a záznamových videí je také opatřena konektory BNC tudíž stačí pouze nasunout konektory a propojení je hotové. Pokud je kamera nebo video opatřeno koncovkami CINCH je nutno pouze dokoupit redukce CINCH-BNC.

Co budu potřebovat ke zprovoznění kamerového systému?

Samotné zprovoznění nainstalovaného a propojeného kamerového systému není nikterak složité. Jednotlivé kamery již po připojení dávají automaticky obraz a není, je třeba nastavovat. Jediné nastavování se provádí u záznamového videa. Zde si lze volit pojmenování kamer, nastavovat detekci pohybu a kvalitu záznamu. V případě, že záznamové video dovoluje připojení do internetu, nastavíte IP adresu a přístupové heslo.

Po zprovoznění je bezpečnostní kamerový systém připraven k použití. Nyní budete moci kdykoliv procházet jednotlivé záznamy podle data a času. Vždy když dojde v pohybu před některou z kamer, záznamové video pořídí videozáznam včetně data a času. Nebudete tak muset zdlouhavě procházet záznamy a ušetříte na velikosti pevného disku v záznamovém videu.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT