Katalog produktů

Postup pro pravidelné testování požárního hlásiče kouře

Základem úspěšného přivolání pomoci v nouzi je mít v daný okamžik k dispozici tísňové tlačítko. Není v silách žádného člověka nosit tísňové tlačítko s sebou na každém kroku. Někteří uživatelé tísňových tlačítek jej dokonce odmítají nebo často zapomínají. Proto je vhodné mít tísňových tlačítek více.

A ty vhodně rozmístit po bytě tak, aby byly k dispozici na těch nejrizikovějších místech, nebo na místech, kde se uživatel zdržuje nejčastěji.

V nouzi se bohužel nelze spolehnout ani na mobilní telefon. V případě nouze, nebo zranění, ho starší osoba není schopna použít z důvodu stresu, omezené hybnosti a hlavně složitosti vytočení hovoru. Z tohoto důvodu je také tísňové tlačítko maximálně jednoduché a použitelné vždy i jednou rukou, případně jedním prstem.

Jaká jsou riziková místa v běžném bytě

Většinou záleží na rozsahu bytu a nebezpečí, které chceme podchytit. Základní rizika jsou však stejná pro všechny typy bytů.

  • Nemožnost se ráno zvednout z postele.
  • Pád při vstávání z postele.
  • Pád během koupání nebo sprchování.
  • Nevolnost a zdravotní potíže na WC.
  • Napadení u vchodových dveří.

Dále je pak vhodné podchytit případy specifické podle typu objektu, jako je pád ze schodů, nebezpečí vzniku požáru v kuchyni a pokrytí míst, kde se uživatel tísňového tlačítka zdržuje nejčastěji například pohovka obývacího pokoje, zahradní altán a podobně.

Množství a umístění tísňových tlačítek

Množství tísňových tlačítek se může také řídit disciplinovaností uživatele. Pokud je někdo velmi poctivý a nosí přenosné tísňové tlačítko stále u sebe, je vhodné pokrýt jen místa jako je koupelna nebo ložnice. Pokud však uživatel odmítá nosit přenosné tísňové tlačítko, je třeba mu jej nabídnout formou rozmístění. V případě nouze jej použije i přes odmítavý postoj.

Při umísťování tísňového tlačítka vždy berte v úvahu situaci, ve které jej uživatel bude potřebovat. Při pádu v koupelně by mělo být tlačítko na dosah jak z vany, tak z místa mimo vanu. Pokud jej umístíte do výšky, uživatel na něj nedosáhne.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT