Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Dálkové ovládání více spotřebičů bez instalace kabelů

Rating:     
Napsáno: 15 prosince 2015     Autor: Petr Honzík
Dálkové ovládání více spotřebičů bez instalace kabelů

Dálkové ovladače od jednotlivých spotřebičů se vám začínají hromadit na stole? Lampu zapínáte jiným ovladačem než ventilátor a dalším zase topení. Věčně hledáte který je k čemu. Nemluvě o stálé výměně baterií. Začněte používat jeden chytrý ovladač pro všechno. A neomezujte se pouze na ovladač, světlo lze spínat i při pohybu nebo vypínačem na zdi.

Moderní a chytré bydlení nabízí mnoho způsobů jak si zjednodušit ovládání jednotlivých spotřebičů a zároveň zpříjemnit komfort bydlení. Lze totiž kombinovat jednotlivé ovladače a spínače vzájemně mezi sebou. Tím dosáhnete vysoké variability a jednoduchosti ovládání.

Jak náročná je instalace?

Samotná náročnost instalace jednotlivých prvků je pouze na vaší volbě. Správným výběrem ovládacích prvků se lze kompletně vyhnout instalaci za cenu bezdrátových ovládacích zásuvek.

V případě že preferujete variabilnější formu, lze využít ovládací prvky určené do instalačních krabiček. Ty se instalují za vypínače nebo zásuvky. Dovolují tak skrýt sama sebe nebo ovládat spotřebiče, které jsou zapojeny na pevno do rozvodu 230V.

Prvky pro ovládání spotřebičů

  • Bezdrátové ovladače – slouží k dálkovému ovládání jednoho i více spotřebičů. Mívají formu podobnou ovladačům od televize nebo od centrálního zamykání. Zvyšují komfort ovládání.
  • Nástěnné ovladače – Lze je připevnit na zeď a ovládat s nimi různé spotřebiče nebo světla. Není nutná instalace kabelů ani sekání do zdi.
  • Detektory pohybu – Zajistí zapnutí spotřebiče nebo světel při průchodu osoby nebo otevření dveří. Nejčastěji se používají u vchodů a na chodbách.
  • Detektory setmění – Reagují na setmění a zapínají například světelnou reklamu, osvětlení vchodů nebo vánoční výzdobu.

Prvky zajišťující spínání spotřebičů

  • Plug-in zásuvky – zapojují se mezi zásuvku 230V a spotřebič. Není nutná instalace. Lze je používat ihned po pořízení.
  • Spínací moduly – montují se do instalačních krabiček. Dokáží spínat spotřebiče, stmívat světla nebo ovládat rolety a garážová vrata.
  • Časovací moduly – dokáží sepnout spotřebič na nastavený čas. Často jsou používané jako ovládání zavlažování, světla na chodbách a podobně.
   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.