Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Jak mít přehled o průchodu osob

Rating:     
Napsáno: 15 prosince 2015     Autor: Petr Honzík
Jak mít přehled o průchodu osob

Základem bezpečnosti je mít přehled a to i o přicházejících a odcházejících osobách. O každém kdo otevře vaši branku na zahradu nebo zadní vchod a podobně. Takové upozornění může zabránit nepříjemným překvapením a příležitostným krádežím. Jak zajistit takové upozornění je práce pro domácí automatizaci.

Kombinací správných bezdrátových prvků lze sestavit efektivní upozornění na procházející osobu, případně přidat funkci zvonku a ještě rozsvítit světlo před vchodem pokud je to třeba.

Jak takový systém detekce funguje?

Systém detekce průchodů je schopen zjistit, že někdo otevřel dveře a tím aktivovat vybraný zvuk na přijímači. Při té příležitosti může také sepnout automaticky světlo u vchodu. Pokud je však zavřeno, může být instalován zvonek, který aktivuje na přijímači jiný zvuk, než detektor otevření. Lze tak rozpoznat zdali někdo otevřel branku nebo zazvonil a čeká. Samozřejmě i zvonek může aktivovat světlo. V poslední řadě lze samotné světlo ovládat přes bezdrátový vypínač a rozsvěcovat si ručně v případě potřeby.

Všechny prvky jsou bezdrátové a proto je jejich instalace velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné odborné instalace. Celá instalace spočívá pouze v propárování jednotlivých bezdrátových prvků.

Funkce jednotlivých prvků systému

Zvonkové tlačítko: zajistí funkci zvonku s vybranou melodií a může i ovládat světlo. V takovém případě je nutné použít časovací přijímač k zajištění opětovného vypnutí světla.

Detektor otevření: detekuje otevření dveří a aktivuje zvukové upozornění na akustickém přijímači. Dovoluje časovat, proto může ovládat světlo i bez časového modulu.

Akustický přijímač: zajišťuje zvuková upozornění podle typu aktivace vysílačů. Každému podnětu lze vybrat jiný zvuk.

Ovladač světla: spíná světlo. Může být ve formě objímky pro jednoduchou instalaci nebo ve formě časovače, zajišťujícího automatické zhasnutí.

Nástěnné tlačítko: Umožňuje manuálně zapínat osvětlení. V případě časovače u světla umožní pouze rozsvítit na nastavený čas.

Jak mít přehled o průchodu osob

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.