Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Přemístění vypínače osvětlení bez sekání do zdí

Rating:     
Napsáno: 15 prosince 2015     Autor: Petr Honzík
Přemístění vypínače osvětlení bez sekání do zdí

Rozmístění vypínačů nebývá často ideální. Nároky na jejich rozmístění se mohou během let měnit. Často jejich umístění omezuje uživatele bytu při jeho zařizování. Samotné přemístění vypínače je poměrně náročné a je nutno zasahovat do rozvodů a sekat ve zdech. I tomu se však dá vyhnout a využít moderních technologií. Přizpůsobte si tak vypínače sobě.

Přemístění vypínače lze provést přes bezdrátové prvky, které umožňují nahradit funkci starého vypínače novým vypínačem umístěným dle potřeby. Princip takovéhoto přemístění je jednoduchý:

  1. Starý vypínač: Původní vypínač se nechá zapnutý nebo se demontuje a dráty v něm se propojí.
  2. Nový vypínač: Bezdrátový vypínač se namontuje na nové místo dle potřeby. Vypínač je plochý a lze ho na stěnu přilepit bez zasekávání.
  3. Ovládání světla: Do světla se namontuje bezdrátový spínací obvod. Ten zajistí samotné ovládání. Montuje se jednoduše mezi přívod a světlo.

Výhoda této metody je, že vypínačů může být více a lze je libovolně přemisťovat. Je také možné používat dálkové ovladače a zhasínat tak světlo třeba z křesla.

Nevýhodou je nemožnost kombinace se systémem ovládání světel z více míst. Spínací modul nemá přepínací výstup.

Přemístění vypínače osvětlení bez sekání do zdí

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.