Katalog produktů

Alarm do sklepní kóje nebo do sklepa

Sklepní kóje a sklepy jsou oblíbenou kořistí různých chmatáků a primitivních lapků, jež si snaží sehnat nějakou korunu, aby ji mohli prolít hrdlem. Nejhorší situace je v přístupném bytovém domě bez kvalitních dveří a zámků. Zde pomůže jen vlastní snaha o ochranu majetku.

Co vůbec nechávat ve sklepě

Prvním a hlavní pravidlem je nalákat případného zloděje nějakým mimořádně cenným předmětem. Většina sklepů má nevýhodu mřížovaných dveří ze dřeva. Každý má tak pěkný přehled co ve sklepě je a jestli do něj má cenu lézt. Uvědomte si, že malý zlodějíčci půjdou do sklepa i pro kus železa, který mohou donést do nejbližší sběrny kovů.

Nenechávejte ve sklepě zbytečně žádné cenné lákadlo pro zloděje.

Zakrývání dveří plachtou pro zloděje nemá smysl, jednoduše si ji prořízne. Je to spíš efekt na sousedy aby neokukovali věci v ostatních kójích.

Jak vyzrát na chmatáka

Vzhledem k typu zlodějů co vykrádají sklep a hodnotě majetku uloženého v nich, je nutno přizpůsobit i alarm. Nemá smysl pořizovat profesionální zařízení za vyšší cenu, než mají uložené věci. Na sklepní chmatáky se spíše jde formou pasti, kdy při narušení nebo pokusu o vniknutí uděláme co největší rámus. Chmaták znejistí a uteče.

Nejvhodnějším prvkem zabezpečení sklepní koje je zámek s alarmem, který nenechá zloděje ani vniknout.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT