Katalog produktů

Jak levně hlídat zahradní chatu

Většině zahrádkářů a chatařů se již stalo, že objevili svou chatu vykradenou a poničenou bezohledným zlodějem nebo bezdomovcem, který ji využil jako levnou noclehárnu. Nebo potřebujete ihned vědět, když někdo otevře dveře chaty nebo zahradní kůlny? Můžete to řešit GSM zabezpečovacím zařízením. Nechce se vám ale platit za drahý GSM systém a měsíčně platit velké poplatky operátorům za to, že nepoužíváte téměř žádné služby? Máme pro vás řešení.

Moderní technologie dospěli do nového stádia, o kterém se všude mluví. Jistě jste již slyšeli zaklínadlo chytrá elektronika nebo IoT zařízení. Ano tato technologie má za úkol nabídnout vám finančně únosné řešení přesně za takovým účelem jako je informování o nějaké události. Klade si za cíl co nejlevněji a nejefektivněji přenést jakoukoliv jednoduchou informaci ze vzdáleného místa.

Jak to funguje

Vezměme si například IoT detektor otevření Magpie. Ten se umí propojit na váš telefon přes IoT síť a říci vám o každém otevření a zavření dveří nebo o pohybu jakéhokoliv předmětu který chcete hlídat proti manipulaci nebo krádeži. Výhodou je, že nemusíte platit za každou zprávu, která vám přijde. Platíte jeden paušální poplatek jednou ročně, aniž by někdo řešil, kolikrát jste vrata otevřeli. Platba je mnohem nižší než jsou měsíční platby za SIM kartu nebo povinné dobíjení kreditu.

Jak je to složité namontovat?

Výhodou IoT detektoru otevření Magpie je jeho maximálně jednoduchá montáž. Detektor běží jen z baterie. Není tak třeba instalovat a zapojovat žádné kabely. Detektor otevření se skládá ze dvou částí. Jakmile jednu oddálíte od druhé, přijde vám PopUp zpráva do aplikace na mobilní telefon. Pokud je zase přiblížíte, přijde nová zpráva. Máte tak pěkný přehled o otvírání a zavírání dveří nebo o manipulaci s hlídaným předmětem. Stačí pouze nalepit detektor otevření na zárubně nebo předmět a nainstalovat aplikaci do telefonu.

Vyplatí se mi to?

Pojďme si to spočítat. U řešení s klasickým GSM zabezpečovacím zařízením vám bude odeslána při otevření a zavření SMS zpráva za přibližně 1,50 Kč. Navíc budete muset pravidelně nabíjet jednou za 6 měsíců kredit aspoň 300 Kč. Měsíční provoz vás tak bude stát okolo 50 Kč. GSM alarm budete muset instalovat a napájet z 230 V jelikož na baterie moc dlouho nevydrží. A budete jej muset někam schovat, protože se jedná o větší zařízení.

IoT zařízení neřeší kolikrát otevřete dveře nebo pohnete s předmětem, který hlídáte. Jeho instalace je otázkou 10 minut a baterie vydrží celé roky. Ani s pokrytím si nemusíte dělat starosti. IoT sítě pokrývají již celou republiku stejně jako běžní operátoři.

IOT ZAŘÍZENÍGSM ZAŘÍZENÍ
CENA ZAŘÍZENÍ2200 Kč2000 Kč
MĚSÍČNÍ PROVOZ24 Kč50 Kč za provoz
INSTALACENalepenímInstalace centrály s napájením
KOLIK STOJÍ 3 ROKY PROVOZU3064 Kč3880 Kč
...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT