Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Bezdrátový systém TEL IG

Bezdrátový zabezpečovací systém TEL IG

Řada bezdrátových bezpečnostních systémů TEL Alarm Intelliguard (IG) je ideálním řešením pro domácnosti, kanceláře, chaty, lodě a podobně s pevnou telefonní linkou. Přednastavený bezdrátový zabezpečovací systém nabízí snadnou instalaci bez nutnosti kabeláže. Stačí pouze rozmístit detektory a zapnout centrální jednotku. Díky telefonnímu komunikátoru pro pevnou telefonní linku vás zabezpečovací systém upozorní na telefon o vzniklém poplachu, případném požáru nebo úniku plynu. Další velkou výhodou jsou dálkové ovladače (ovládání je podobné ovládání centrálního zamykání u automobilu), pomocí tlačítka alarm vypnete nebo zapnete. Zabezpečovací systém můžete kdykoliv jednoduše rozšiřovat a doplňovat dalšími detektory. Instalaci lze provést i do míst, kde není rozvod 230V (Nutno napájet z Autobaterie)

Výhody zabezpečovacích systémů TEL IG

 • Při poplachu zavolá na 6 čísel a přehraje namluvenou zprávu
 • Dokáže odposlouchávat, co se děje v objektu skrze telefon
 • Lze ovládat zabezpečovací systém přes telefon (zapnout, vypnout...)
 • Lze připojit bezdrátově neomezené množství různých detektorů
 • Lze přidat neomezený počet ovladačů
 • Systém je zálohován vlastní dobíjecí baterií
 • Podporuje připojení venkovní sirény
 • Spustí alarm okamžitě po stisku tísňového tlačítka
 • S kouřovým nebo plynovým hlásičem budete hlídání proti požáru
 • Jednoduchá a rychlá instalace

Jak si sestavit zabezpečovací systém na míru

 1. Projděte si návod s radami Jak vybrat zabezpečovací systém.
 2. Vyberte nejvhodnější sadu pro váš objekt (Basic, Standard, Professional).
 3. Nevyhovuje-li vám žádná z připravených sad využijte sadu PRO s možností sestavení vaší konfigurace.

Tak, jak si objednávku sestavíte, vám jednotlivé části systému připravíme a nastavíme, aby byla instalace pro vás co nejjednodušší.

Náš tip

Kategorie neobsahuje žádné výrobky.

Hlavní kategorie

Bezdrátové TEL zabezpečovací systémy

Bezdrátové zabezpečovací systémy s přenosem informací po pevné telefonní lince nabízejí výhodnou kombinaci ceny a užitnosti. Pevná telefonní linka dovoluje přenos informací o poplachu na jakýkoliv jiný telefon pouhým zavoláním za velmi nízký poplatek. Můžete tak být informováni o každém poplachu nebo výjimečném stavu zabezpečovacího systému.

Montáž zabezpečovacího systému

Bezdrátové zabezpečovací systémy nabízejí velmi snadnou a rychlou montáž bez nutnosti instalace propojovacích kabelů. Každý detektor je vybaven vlastní baterií, která zajišťuje jeho provoz. Z toho vyplývá i nevýhoda v nutnosti baterii pravidelně vyměňovat. Výdrž baterie je dána zejména četností detekce. Pokud se například pod pohybovým detektorem chodí často, baterie bude mít nižší výdrž. Modernější detektory disponují šetřícím módem prodlužujícím výdrž baterie až dvojnásobně. Běžná výdrž kvalitní baterie dosahuje přibližně jednoho roku v závislosti na typu detektoru a jeho využití.

Samotná montáž detektorů se skládá již pouze z výběru místa pro detektor a jeho upevnění k podkladu.

Dosah bezdrátových detektorů

Běžný dosah bezdrátového detektoru je u většiny typů přibližně 100m ve volném prostoru (udáváno výrobcem vždy pro srovnání). Skutečný dosah bezdrátového detektoru silně závisí na konstrukci objektu, do kterého je zabezpečovací systém montován a na jeho stavebním materiálu. Dosah detektoru je ovlivněn mnoha faktory. Obecně nelze říci, jaký bude dosah v určité budově. Nejvhodnější je vyzkoušení před finální montáží detektoru. Lze orientačně vycházet z následující tabulky sestavené na základě zkušeností:

Typ objektu Dosah skrze zeď dosah v metrech
Dřevěná budova 4-5 zdí 20-30m
Cihlová budova 3-4 zdi 10-20m
Lité budovy (panelové) 1-2 zdi 5-10m

Častý problém bývá s dosahem signálu detektoru skrze strop. Některé i dřevěné stropy mohou obsahovat vyztužovací kovové pletivo, jež silně snižuje dosah detektorů.

Komponenty zabezpečovacího systému

Zabezpečovací systémy dokáží pracovat s množstvím různých typů detektorů od jednoduchých magnetických detektorů až po komplexní speciální detektory. Jednotlivé detektory jsou vždy určeny pro detekci určitého typu narušení. Podle toho se použijí. Níže je uveden stručný přehled detektorů a jejich použití:

 • Magnetický detektor: detekuje otevření okna nebo dveří, přemístění předmětu nebo sejmutí obrazu ze zdi
 • Pohybový detektor: detekuje pohyb živé bytosti ve svém dosahu, nefunguje skrze sklo a průhledné předměty
 • Požární detektor: detekuje dle svého typu vznik požáru, únik plynu nebo vznik oxidu uhelnatého, navíc mívá vestavěnou vlastní sirénu pro lokální alarm
 • Vibrační detektor: detekuje vibrace a pohyb s předmětem, na kterém je umístěn, jeho použití je vždy vhodné dobře zvážit, může vyvolávat falešné poplachy například při bouřce
 • Detektor tříštění skla: detekuje zvuk tříštění skla, lze tak ohlídat větší prosklené stěny nebo výlohy
 • Infračervená bariéra: detekuje průchod určitým místem mezi vysílačem a přijímačem infračervené bariéry, lze tak vytvořit neviditelný plot a hlídat určité místo

  Používání zabezpečovacího systému

  Většina zabezpečovacích systémů je navržena tak, aby jejich ovládání bylo maximálně jednoduché a nevyžadovalo kvalifikovanou obsluhu. Po instalaci jej mohou využívat jak děti, tak starší osoby. Většinou jej lze ovládat pomocí dálkového ovládání ve formě malé klíčenky s tlačítkem aktivace a deaktivace. Pouhým stiskem tlačítka dojde k zapnutí či vypnutí hlídacího režimu. Komplexnější systémy nabízejí k ovládání i klávesnici s kódem nebo ovládání přes bezkontaktní kartu. Jednotlivé způsoby ovládání zabezpečovacího systému lze většinou kombinovat a nabídnout tak každému co mu vyhovuje.


 •