Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Lokální alarmy

Alarmy s akustickou sirénou

Lokální alarmy určené pro hlídání objektů a jednoduché zabezpečovací zařízení pro ochranu menších objektů a místností. Poplach je vyhlašován pouze akusticky interiérovou nebo exteriérovou sirénou. Poplach není přenášen na mobilní telefon nebo pult centrální ochrany.

Lokální alarmy jsou vhodné pro hlídání zahradních domků, sklepních kójí a všude tam kde způsobí akustický poplach dostatečný rozruch v okolí, aby upozornil na zloděje. Největší výhodou lokálních alarmů je zajímavý poměr cena/výkon a žádné měsíční náklady na telefonní služby operátorů.

Kam s lokáním alarmem

  • Sklepní kóje a místnosti v bytových domech.
  • Zahradní domky a chatky se stálými obyvateli v okolí.
  • Garáže a přístavky rodinných domů.

Náš tip

Kategorie neobsahuje žádné výrobky.

Hlavní kategorie

Jaké jsou možné bezpečnostní detektory

Pohybový detektor

Pohybový detektor

Nejčastěji používaný detektor pro hlídání místností. Detekuje pohyb osob před detektorem a informuje centrální jednotku. Ta poté rozhoduje o reakci na tento pohyb. Detektor pohybu je schopen rozeznat pohyb člověka od pohybu neživého předmětu.

Pozor, detektor pracuje na principu tepla, při snižující se teplotě se u něj snižuje citlivost. Je vhodný zejména do vytápěných prostor.

 

Magnetický detektor na okna a dveře

Magnetický detektor

Pro detekci otevření dveří nebo okna se používá magnetický detektor. Ten zajistí informaci v případě, že dojde k otevření okna nebo dveří. Magnetický detektor je nutné instalovat na každé okno nebo dveře, které chceme detekovat. Pokud je oken více, je vhodnější použít pohybový detektor.

Magnetické detektory nejsou závislé na teplotě, proto je vhodné je používat všude, kde teplota kolísá, jako jsou garáže, zahradní domky nebo chatky.

 

Požární detektor

Požární detektor

Pro zajištění bezpečného domova a rychlé informace o vznikajícím požáru nebo unikajícím plynu se používají požární detektory. Lze pořídit jak autonomní požární hlásiče, jež nepotřebují další zařízení ke své funkci, tak systémové požární detektory. Systémové požární detektory bývají často součástí zabezpečovacího systému a při vzniku požáru informují přes centrální jednotku majitele domu a své okolí.

 

Speciální detektory

Speciální detektor

Často je třeba detekovat i jiné podněty než je pohyb osob a otevření okna. Využívají se například detektory rozbití okna, detektory úniku vody nebo detektory vibrací. Tyto speciální detektory fungují podobně jako ostatní detektory, jen je jejich podnět založen na jiném fyzikálním principu.

Jejich cena bývá vyšší a používají se pouze, pokud je nelze nahradit běžným detektorem.