Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Ovládání garážových vrat a vjezdové brány

Napsáno: 30 května 2019     Autor: Petr Honzík
Ovládání garážových vrat a vjezdové brány Pokud bude váš nový dům mít garážová vrata s elektronickým otevíráním případně vjezdovou bránu s elektronickým ovládání je nutné myslet na několik věcí před jejich instalaci. Nejprve je vhodné promyslet způsob ovládání, aby jste neměli v autě několik ovladačů současně. Pokud bude součástí domů zabezpečovací systém je možné garážová vrata i vjezdovou bránu napojit na něj a vše ovládat z jednoho ovladače.

Na co si dát pozor

Při výběru garážových vrat a vjezdové brány si zjistěte jakým způsobem je lze ovládat z externích systémů. Pokud nepůjdou ovládat externím systémem skončíte u toho, že budete stát před bránou a mačkat několik ovladačů v předem daném sledu, aby jste se dostali do domu.

Dále je pohodlné zjistit jakou kabeláž bude třeba instalovat pro ovládání garážových vrat a zejména jaký kabel položit mezi domem a vjezdovou bránou. Většina motorů vjezdových bran využívá silové rozvody pro ovládání motoru brány. Nelze se na to však spolehnout. Tento kabel je třeba položit mezi domem a vjezdovou bránou během stavby, ale tak aby nedošlo k jeho poškození.

Ovládání vrat a brány

Je vhodné zvážit jak a odkud budete bránu a vrata ovládat. Nejčastěji jsou vyžadována tři místa. Základní ovládání tlačítkem např. v garáži, kdy stiskem otevřete bránu nebo garážová vrata. Dalším často používaným způsobem je dálkové ovládání z auta při příjezdu k domu. V neposlední řadě se dají ovládat garážová vrata a brána přes mobilní telefon.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.