Katalog produktů

Ovládání garážových vrat a vjezdové brány

Při projektování domu je vhodné zvážit, jaký vybereme způsob komunikace mezi domem a brankou. Vybraný způsob totiž vede ke zvolení vhodného propojovacího kabelu. Zde je několik způsobů jak k tomu přistoupit:

Jednoduchý bezdrátový zvonek

Tuto variantu lze řešit i po dokončení stavby. Má však své nevýhody. Bezdrátový zvonek nedovoluje hlasovou komunikaci mezi brankou a domem. Je v něm nutné často měnit baterie. Výhodou je jeho možnost přenosu po domě kdykoliv potřebujeme.

Hlasový vrátný

Hlasový vrátný je nejběžněji používaná varianta, avšak již zastarávající. Umožňuje komunikaci hlasem mezi brankou a domem. Většinou dovoluje i dálkové ovládání elektrického zámku v brance. Pro jeho instalaci je nutné položit komunikační kabel. Nejvhodnější je použít takový, který doporučuje výrobce konkrétního vybraného systému.

Video vrátný

Video vrátný nabízí moderní způsob jak komunikovat s brankou domu. Nabízí přenos jak hlasu tak obrazu. Obyvatelé domů mají přehled kdo před bránou stojí a tím se zvyšuje bezpečnost celého domu. Některé systémy dokonce dovolují zaznamenat kdo před brankou zvonil a uložit jeho obraz do paměti. Získáte přehled kdo u vás zvonil v době kdy jste nebyli doma. Video vrátný lze doplnit i o GSM modul, který zajistí v případě vaší nepřítomnosti spojení branky s vaším telefonem.

Pro instalaci video vrátného je nutné dodržet kabelové rozvody přesně podle doporučení výrobce. Nelze tak vybrat univerzální propojovací kabel a zvolit systém až po dokončení stavby.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT