Katalog produktů

Kamerový systém

Kamerový systém je nadstavba zabezpečovacího systému. V některých případech je i jeho součástí. Jeho koncept je však nikoliv detekovat zloděje ale pořídit důkazy o jeho počínání. Z tohoto důvodu je vhodné, aby byl instalován současně se zabezpečovacím systémem. Zabezpečovací systém je v tomto případě základ a kamerový systém je jeho nadstavba.

Jaké jsou typy

Kamerové systémy lze rozdělit do dvou kategorií. První kategorii je jednoduchá autonomní kamera zajišťující sledování jednoho místa. Jedná se o levnější variantu k profesionálnímu kamerovému systému. Do druhé kategorie lze zařadit rozsáhlejších kamerové systémy s více než jednou kamerou. Ty se skládají z nahrávacího zařízení a požadovaného počtu kamer. Zajišťují tak dohled nad celým objektem případně náhled do objektu přes mobilní telefon. Tyto systémy jsou odolnější proti sabotáži a mají vyší kvalitu záznamu.

Jak funguje

Po monitorovaném objektu se rozmístili jednotlivé kamery, které snímají obraz před sebou. Záznamové zařízení zajišťuje záznam pouze v případě, kdy je před kamerou detekován pohyb. Nenahrává se tak zbytečně obraz, který není použitelný a zjednodušuješ se vyhledávání v záznamech. Ve většině případech tuto funkci zvládají i autonomní kamery ale s nižší kvalitou a horší detekcí pohybu.

Ovládání kamerového systému není třeba řešit, jelikož funguje sám a nezávisle na uživateli. Přístup k němu potřebujete až v momentě, kdy vyžadujete stažení nějakého záznamu, například při vniknutí zloděje do objektu nebo odcizení majetku.

Kdy jej řešit

Kamerový systém je vhodné řešit již při návrhu projektu stavby. Zejména v případě, kdy využíváte více kamerový systém propojený kabely. V případě autonomních kamer lze instalovat kameru kdykoliv do objektu. Většina z nich funguje na wi-fi signálu a potřebuji pouze napájení s nejbližší zásuvky.

...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT