Katalog produktů

Obranné spreje

Obranné spreje pro osobní bezpečnost

Každý rok je v České republice napadeno, okradeno nebo znásilněno přibližně 5500 osob. Nikdo si nemůže být jist, zdali nebude další obětí. Ve většině případů by se mohly oběti bránit, pokud by měly čím. Obranné spreje jsou jedním z nejúčinnějších prostředků k obraně při napadení. Lze je mít vždy při sobě. Jejich malé rozměry a jednoduché použití vám dovolí útočníka zneškodnit.

Jak vybrat obranný sprej

Při výběru obranného spreje je nutné přihlédnout k situaci, ve které bude použit a proti komu bude použit. Také na jakou vzdálenost bude použit.
  • Pepřové pero: Vhodný pro nenápadné nošení, použitelný maximálně do 1,5 metru. Lze jej použít nepozorovaně.
  • Malý sprej: Vhodný do malé kabelky, má větší dosah až přes 2 metry. Vhodný do menší ruky.
  • Velký sprej:Vhodný do kapsy nebo kabelky. Má velký dosah, až ke 4 metrům. Několikanásobné použití. Z důvodu své velikosti se dobře drží a spouští.
  • Tekutý sprej (Nato, Equalizer):Vypouští proud malých kapek tekutiny. Odolný proti větru a vhodný pro univerzální obranu. Nevhodný do auta. Výtečný proti útočícímu zvířeti.
  • Pěnový sprej (Stopper):Vypouští užší proud tryskající pěny. Lze ho použít hlavně v autě nebo výtahu. Nehrozí nebezpečí nadýchání bránící se osobou. Nutnost přesnějšího míření na útočníka.
  • Mlhový sprej (K-FOG):Vytváří mlhu, kterou lze okamžitě vdechnout. Nevhodný do auta. Výtečný proti útočícímu zvířeti.

Jak působí obranný sprej

Obranné spreje jsou plněny slzotvornými plyny nebo přírodními substancemi. Spreje se slzotvornými plyny jsou označovány zkratkou CN nebo CS. Jsou většinou levnější. Způsobují slzení a pálení očních sliznic. Pro zvířata se sníženým prahem bolesti (bojová plemena psů) nebo osoby pod vlivem alkoholu nemívají zaručený efekt. Spreje s přírodními substancemi označované zkratkou OC jsou účinné okamžitě při styku se sliznicí. Způsobují dušnost, dráždivý kašel, pálení sliznic a slzení. Jsou také vhodné proti útoku zvířete a to včetně útočných plemen psů.

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT