Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Na co nezapomenout při stavbě nového domu

Napsáno: 30 května 2019     Autor: Petr Honzík
Na co nezapomenout při stavbě nového domu

Při stavbě nového domu je nutné řešit spoustu věcí, se kterými jsme se nikdy předtím nesetkali. Nejedná se pouze o stavební záležitosti, ale také o elektroinstalaci a slaboproudá zařízení.

Zejména slaboproudé instalace a zařízení jsou dnes velmi rozsáhlou oblastí, která nabízí spoustu možností jak automatizovat budoucí domov a zvýšit si komfort bydlení. Z tohoto důvodu je vhodné projít jednotlivé možnosti a zvážit jejich realizaci do nového domova.

Když to nebudu řešit

Pokud při stavbě nebo během plánování nového domava nebudete řešit slaboproudé instalace, pravděpodobně se vám to v budoucnosti vymstí. Většina instalací potřebuje rozvody, které se vkládají pod omítku. Následná instalace do již hotového domu bývá velmi drahá a zejména nepříjemná. Většina majitelů poté lituje, že nezvážila instalace rozvodu již při stavbě. Následně hledají řešení v bezdrátových systémech, které však jsou značně dražší a vyžadují složitější a náročnější údržbu.

Opravdu potřebuji všechny systémy?

Slaboproudých systému pro bytové domy nebo rodinné domy jsou nepřeberná množství. Je proto vhodné zvážit, které potřebujete a které nepotřebujete. Případně některé systémy vám budou vyhovovat a zvyšovat komfort bydlení a které zajistí bezpečnost domu. Neznamená to tedy, že musíte mít všechny systémy. Pokud však stavíte moderní bydlení většina systému je již dnes standardem a dům se bez nich neobejde.

Kdy to mám začít řešit

Slaboproudé rozvody je vhodné začít řešit již ve stádiu projektu před stavbou domu. Zajistíte si tak dostatek času na rozhodování které slaboproudé instalace nechat na instalovat a které využívat nebudete. Je také vhodné probrat jednotlivé části s odborníky a nasmlouvat jednotlivé montážní firmy.Většina stavebníků řeší slaboproudé rozvody v momentě kdy má hotovou hrubou stavbu. V tento moment je ale v časové tísni I a velmi často se zapomene na některé rozvody nebo se navrhnou nevhodně.

Jaké slaboproudé systémy existují

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.