Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Elektroinstalace

Napsáno: 30 května 2019     Autor: Petr Honzík
Elektroinstalace Silnoproudá elektroinstalace je základem každého domu. Bez ní si dnes dům nelze představit ani zkolaudovat. Běžná elektroinstalace jak si jí dnes představujete se může lišit od elektroinstalací, které se používají pro inteligentní řízení domů. Proto je vhodné zvážit, zda li budete využívat jakékoliv inteligentní řízení světel nebo spotřebičů a podobně. Pokud ano, je nutné k tomu přizpůsobit i silnoproudou elektroinstalaci.

Specifika inteligentních instalací

Specifika pro silnoproudou elektroinstalaci řízenou inteligentním systémem jsou dána konkrétním zvoleným řídícím systémem pro dům. Proto nelze obecně říci, jaké rozvody využit. Nejčastěji se využívá silnoproudý kabel CYKY 5x1,5 případně podobné. Ale jednotlivé inteligentní systémy mohu mít svá specifika. Proto na to nespoléhejte.

Na co myslet při elektroinstalaci

Je vhodné zvážit jaké systémy a jaké způsoby řízení budeme využívat pro silnoproudé zařízení jako jsou světla a napájení spotřebičů. Následné úpravy po dokončení stavby mohou být příliš drahé na realizaci či dokonce nemožné. Proto zvažte následující možnosti:

  • Způsob ovládání schodišťových vypínačů.
  • Možnost instalace inteligentního systému.
  • Odpojení některých okruhů při odchodu z domu (z bezpečnostních důvodů).
  • Silové rozvody mimo objekt (zahrada, rergola, čerpadlo, brána)
  • Způsoby jištění jednotlivých obvodů z hlediska bezpečnosti.
  • Ovládání světel pohybovými detektory.
  • 3-fázové elektro rozvody.

Pro výše uvedené jednotlivé kategorie je nutné provést speciální elektroinstalace. Proto je vhodné je zvážit a případně zadat do projektu domu.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.