Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Jablotron JA-100 – moderní bezpečnostní systém pro profesionální hlídání objektů

Rating:     
Napsáno: 12 ledna 2016     Autor: Petr Honzík
Jablotron JA-100 – moderní bezpečnostní systém pro profesionální hlídání objektů

Uvažujete-li o pořízení bezpečnostního systému pro hlídání vašeho objektu a nespokojíte-li se s běžnou kvalitou a obyčejným designem nabízí se moderní bezpečnostní systém české firmy Jablotron JA-100. Tento typ systému je navržen s ohledem na vysoké nároky hlídání soukromých i komerčních objektů.

Kdo je firma Jablotron

Čistě česká firma Jablotron vznikla na začátku 90. let jako výrobce bezpečnostní techniky. V průběhu let se prosadila nejprve na českém trhu, kde se stala velmi oblíbenou. Poté i na ostatních trzích po celém světě. Její nespornou výhodou byla vždy jednoduchost montáže bezpečnostního systému a jeho nadstandardní kvalita. Díky tomu si firma Jablotron dnes může dovolit dát záruku 5 i 7 let, o které se konkurenci jen sní.

V posledním desetiletí firma Jablotron zapracovala i na designu svých produktů. Bezpečnostní prvky tak nenarušují moderní design hlídaných objektů.

Je bezpečnostní systém JA-100 vhodný pro můj objekt

Bezpečnostní systém Jablotron JA-100 je vhodný jak pro středně velké byty tak i pro rozsáhlé komerční projekty. Tato škálovatelnost bezpečnostního systému je dána jeho provedením a širokou škálou bezpečnostních detektorů a centrálních jednotek.

Pro malé objekty lze pořídit základní centrální jednotku a s několika detektory tak, aby byl byt nebo malý dům zabezpečen jak proti vniknutí zloděje, tak proti nebezpečí požáru, úniku plynu nebo vody.

JE JEDNO, JAK VELKÝ JE HLÍDANÝ OBJEKT, KVALITA A FUNKCE JSOU VŽDY NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI.

Pro velké objekty se pouze volí větší centrální jednotka, která dokáže obsluhovat více bezpečnostních detektorů a umožňuje více uživatelů.

Výhodou tohoto řešení je, že malý i velký objekt mají stejně vysoký standard hlídání a ochrany před nebezpečím jako je požár nebo únik plynu a vody. Firma Jablotron tak nezavádí praxi, kdy se snaží prodávat za různé ceny různě vysoké standardy svých výrobků.

Jaké má možnosti bezpečnostní systém JA-100

Bezpečnostní systém Jablotron JA-100 se vyrábí ve dvou provedeních z hlediska montáže. Lze pořídit drátovou variantu postavenou na sběrnicovém modelu (zjednodušuje montáž a snižuje množství kabelů) a bezdrátovou variantu. Tyto dvě varianty lze jednoduše kombinovat a mít tak v nepřístupných místech bezdrátové bezpečnostní prvky a ve zbytku objektu drátové propojení bezpečnostních prvků (viz výhody drátového bezpečnostního systému).

Všechny prvky bezpečnostního systému komunikují digitálně. To umožňuje přenos veškerých informací z detektorů do centrální jednotky. Nepřenáší se tak pouze informace o narušení objektu, ale i informace o stavu detektoru, jeho nastavení a sabotáži.

Celkové nastavení bezpečnostního systému se provádí přes počítač. Odpadá tak složité zadávání parametrů přes ovládací panel bezpečnostního systému. Pomocí počítače lze kdykoliv jednoduše změnit nastavení nebo si prohlídnout historii dění v objektu.

Co se bude dít v případě narušení hlídaného objektu

Každá centrální jednotka bezpečnostního systému je již v základu vybavena GSM modulem pro komunikaci a hlášení svého stavu. Lze tak mít okamžitý přehled o aktuálním stavu objektu. Při poplachu je zaslána informace s popisem dění v hlídaném objektu. Lze si tak udělat detailní představu o tom co se stalo. Pokud je bezpečnostní systém vybaven kamerou, lze ihned nahlédnout do objektu.

ZLODĚJ BUDE NEMILE PŘEKVAPEN, POKUD SI POŘÍDÍTE JEHO FOTOGRAFII PŘÍMO PŘI ČINU.

Pokud máte chytrý telefon, můžete ovládat bezpečnostní systém vzdáleně pomocí aplikace na telefonu. Můžete tak aktivovat hlídání, nahlížet do objektu a sledovat třeba teplotu v hlídaném objektu.

Firma Jablotron nabízí službu hlídání, která je již předpřipravena pro každou centrální jednotku. Pokud si ji zvolíte, zajistí připojení na pult centrální ochrany a výjezd v případě narušení objektu. Služba je zpoplatněna, ale není povinností ji používat.

Proč je bezpečnostní systém dražší než levné GSM alarmy

Srovnání bezpečnostního systému JA-100 s běžně prodávanými GSM alarmy ukáže, jak může být vyšší počáteční investice výhodnější v delším časovém období. Ve srovnání nejsou započteny starosti s provozem levných GSM alarmů, ani montáž u jednotlivých systémů. Montáž by rozdíl ještě zvětšovala.

Bezpečnostní systém JA-100

  • Pořizovací cena: 15 000 Kč
  • Životnost: 15 – 20 let
  • Záruka: až 7 let
  • Provedení: profesionální funkce a kvalita provedení
  • Falešné poplachy: Velmi výjimečné, většinou způsobené uživatelem

Náklady za 20 let použití: 15 000 Kč

Běžný GSM Alarm

  • Pořizovací cena: 3 500 Kč
  • Životnost: 3 – 5 let
  • Záruka: 2 roky
  • Provedení: základní funkce a levná výroba
  • Falešné poplachy: stávají se

Náklady za 20 let použití: 17 500 Kč (počítaná životnost 4 roky)

Bonus firmy Jablotron

Za daných podmínek a při použití služby hlídání objektu nabízí firma Jablotron na bezpečnostní systém JA-100 záruku až 7 let. Dále pak pojištění proti škodám, které způsobí pachatel při vykradení objektu z důvodu nefunkčnosti zabezpečovacího systému.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.

Akce

Dopravné produktu