Katalog produktů

Zabezpečení zahradního domku před zloději

Zahradní domky a zahradní chatky jsou často terčem různých lapků. Zejména v noci a za nepřítomnosti majitele se stávají levnou noclehárnou nebo zdrojem příjmu pro tyto individua. Často způsobí více škody na rozbitém majetku než na odcizených věcech.

Mám vůbec šanci zahradní chatku ohlídat?

Často si majitelé kladou otázku, zdali má vůbec cenu jakkoliv zasahovat proti zlodějům. Může se zdát jednodušší nic v chatce nenechávat. To dnes již nemusí být pravda. Dříve byl problém jakkoliv účinně takovýto majetek hlídat. Dnes je ale technika na mnohem vyšší úrovni a za mnohem nižší ceny. Proto si zloději již nemůžou být tak jisti, zdali není někde alarm s přenosem informací majiteli nebo dokonce schovaná kamera.

Jak zloděje odradit

Fakt, že si zloděj dnes nemůže být jist, že jeho čin nebude natáčen nebo že nedojde k informování majitele a vyslání policie. Musí si dávat dobrý pozor, zdali je chatka zabezpečena. Většina jich zvolí jinou, která nabízí jednodušší kořist.

Odraďte zloděje, aby šel o dům dál.

Toho lze využít a navodit v zloději pocit, že je chatka zabezpečena a její vykradení nebude zas tak jednoduché. Navodit zdání zabezpečené chatky lze různými atrapami od klávesnic, blikajících detektorů až po atrapy sirén a kamer. Není na škodu je decentně podpořit cedulkou s informací o zabezpečovacím systému. Ale jen decentně, aby zloděj nenabyl pocitu, že množství cedulek nahrazuje zabezpečovací systém. Je vhodné, aby atrapy bezpečnostních komponent byly dobře vidět.

  • Falešná siréna – umístit na fasádu mimo dosah osob, ale tak aby byla dobře vidět.
  • Falešný detektor – umístit tak, aby byl při pohledu oknem do místnosti vidět, jak bliká.
  • Falešná klávesnice – umístit tak, aby byla vidět přes prosklené dveře nebo okno. V noci svítí a tím na sebe upozorní.
  • Atrapa bezpečnostní kamery – Umístit mimo dosah osob tak, aby koukala přímo na vchod nebo přístupovou cestu. Vhodné u větších chat nebo u zahradní chaty umístěné vedle rodinného domu. Atrapa bezpečnostní kamery nebude budit dobrý dojem u boudy na nářadí v nižší ceně než je sama kamera.
...
...
...
ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT