Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Požární systém

Napsáno: 30 května 2019     Autor: Petr Honzík
Požární systém

Elektronický požární systém se stává v dnešní době standardem pro většinu staveb. Vyhláška o požární ochraně staveb dokonce nařizuje základní požární prvky v každém objektu, který je nově vystavěn. Jedná se o autonomní požární hlásiče a hasících přístroje.

Není vhodné zanedbávat zejména tuto část slaboproudé instalace jelikož se jedná o zdraví a bezpečnost osob žijících v objektu.

Jaké jsou typy

Požární systém můžeme rozdělit do dvou kategorií. Jednoduchý požární systém formou autonomních požárních detektoru. Ty jsou dnes naprostým základem a jejich pořizovací náklady jsou v řádu stokorun. Je čistým hazardem se zdravím je nevyužívat.

Komplexnější požární systém bývá součástí elektronického zabezpečovacího systému. Jeho výhoda, je že vás bude informovat i v případě, že nejste přítomni v objektu. Je také schopen zavolat bezpečnostní službu a tím vyřešit požár dříve než se rozšíří na celý objekt..

Jak funguje

Požární systém je založen na detektorech, které detektor detekují kouř nebo unikající plyn. V případě detekce spustí vestavěnou sirénu a informují vás. Požární systém nevyžaduje žádnou uživatelskou interakci. Po instalaci se pouze aktivuje. Je vhodné na něm provádět pravidelné revize, aby se zajistila maximální funkčnost systému a odhalit případné závady detektorů.

Kdy jej řešit

Pokud využijete pouze autonomní detektory, stačí je zakoupit těsně před kolaudaci objektu a umístit do požadovaných míst podle požárního projektu. Pokud bude požární systém napojen na zabezpečovací systém, řeší se oba současně nejlépe při plánování stavby.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.