Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

 • Produkty
 • Popis kategorie
 • Rady a tipy
 • Srovnávání
Dveřní systémy

Dveřní přístupové a identifikační systémy

Pomocí dveřního přístupového systému lze snadno docílit efektivního zabezpečení vchodu do objektu nebo otvírání dveří na dálku. Lze tak zajistit vstup pouze pro osoby disponující přístupovým kódem nebo RFID čipem. Při použití dálkově ovládaného modulu můžeme ovládat elektrický zámek i z jiného místa než je instalována ovládací klávesnice nebo otvírací tlačítko.

Tyto systémy je možné kombinovat s přístupovou kódovou klávesnicí, RFID čtečkou nebo videovrátným a domovním audio systémem. Pomocí těchto komponent tak lze omezit přístup nepovolaným osobám a mít přehled o tom, kdo do objektu vchází.

Kontrola oprávnění vstoupit do objektu se provádí nejčastěji zadáním číselného kódu na klávesnici, přiložením identifikační karty k bezdotykové čtečce nebo pomocí čtečky otisků prstů.

Nejčastější použití přístupových systémů

 • Identifikace u vstupu do komerčních objektů
 • Omezení vstupu na vybrané místnosti
 • Zajištění přístupu k majetku firmy (sklady)
 • Dálkové otvírání dveří

Možnosti omezení přístupu

 • Ovládání kódem - Nejsnazší a nejpoužívanější způsob omezení přístupu je pomocí klasické kódové klávesnice, kde je možné dveře otevřít jen po správném zadání kódu. Nevýhodou tohoto zabezpečení je snadné zjištění kódu nebo jeho odkoukání při zadávání.

 • RFID identifikace - Druhým nejpoužívanějším způsobem omezení přístupu je pomocí RFID čipů. Tyto bezkontaktní čipy a karty jsou vyráběny v mnoha formách od klasických karet, klíčenek, až po přívěšky a podobně. Poté již stačí takový čip pouze přiložit ke čtečce RFID čipů a vejít. Nevýhodou však je snadná možnost odcizení tohoto čipu a jeho zneužití.

 • Biometrická identifikace - Nejspolehlivější možností omezení přístupu je pomocí biometrické identifikace. Tento způsob snímá např. oční sítnici, celý obličej nebo dnes nejpoužívanější čtení otisku prstu. Taková čtečka je pak schopna po přiložení prstu rozeznat jeho jedinečný otisk a tím jej rozeznat. Takto dokonale omezí přístup. Nemůže zde dojít ke ztrátě nebo odcizení ani výměně identifikačního prostředku.

Způsob zapojení ovládání dveřního systému

Zapojení ovládacího identifikačního systému vždy záleží na požadovaném způsobu ovládání. Lze použít například pouze dálkové ovládání dveří ve skladech. U vchodů do objektu je častěji používaná RFID čtečka nebo kódová klávesnice. Vždy je však použita rozvodná krabice soužící k ovládání přístupového systému a elektronický zámek. Ten zajišťuje blokování dveří a tím zamezení vstupu do objektu bez identifikace.

Zapojení dveřního přístupového systému eKey