Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

  • Produkty
  • Popis kategorie
  • Rady a tipy
  • Srovnávání
Systém Jablotron

Autonomní regulační systém Jablotron

Maximální jednoduchost ovládání a kvalitní prověřený výrobce zabezpečovacích systémů nabízí rozšíření svého systému o regulaci topení pro jednotlivé místnosti. Tento systém je vhodný zejména pro majitele zabezpečovacích systémů Oasis. Regulační systém zastane jak funkci regulace topení v místnosti tak i požární detekci při prudkém zvýšení teploty.

Vzdálené ovládání regulačního systému

Autonomní regulační systém lze provozovat i samostatně bez zabezpečovacího systému. Nelze jej využít k indikaci vzniku požáru. Pokud je spínací jednotka vybavena GSM modulem, lze provádět základní ovládání regulačního systému přes mobilní telefon. Regulační systém tak nabízí informovanost o zamrznutí objektu (výpadek kotle) nebo jeho přehřátí. Přes mobilní telefon lze snížit teplotu na základní úroveň (zajišťuje nezamrznutí objektu) nebo aktivovat topný program. Tento systém je vhodný zejména na temperování objektů jako jsou chaty a chalupy.

Inteligentní přizpůsobení se objektu

Termostaty mají funkci sledování tepelné setrvačnosti objektu. Dokáží automaticky upravit dobu spínání topení tak, aby v nastavený čas již byla v místnosti požadovaná teplota. Tento předstih je pravidelně upravován podle změny setrvačnosti objektu, která se mění podle venkovní teploty.

Jak si sestavit regulační systém na míru

  1. Projděte si návod s radami Jak vybrat regulační systém.
  2. Sestavte si vlastní regulační systém v konfiguraci, tak aby vyhovoval přesně vašemu objektu.

Tak, jak si regulační systém sestavíte, vám jednotlivé části systému připravíme a nastavíme, aby byla instalace pro vás co nejjednodušší.

Autonomní termostaty a jednobodová regulace

Autonomní termostaty s jednobodovým měřením nabízejí řešení regulace topení pro jednu místnost. Toto řešení je vhodné jako kompromis mezi pořizovacími náklady a užitností regulace topení. Autonomní termostatická regulace zajišťuje regulaci teploty nezávisle v každé místnosti bez vzájemného propojení. Jedná se o propojení autonomního termostatu s regulační hlavicí nebo topným tělesem. Výhodou je jednoduchá instalace, levné pořízení a kvalitní regulace. Nevýhodou tohoto řešení je nemožnost kooperace jednotlivých místností a většinou nemožnost dálkového ovládání přes mobilní telefon.

Jaký je kompromis pro regulaci topení

Do každého objektu je vhodný trošku jiný typ regulace. Nejčastěji se však dnes realizuje autonomní regulace pro každou místnost zvlášť. Stačí tedy programovatelný termostat a regulační hlavice nebo jednotka. Jejich propojením získáte kvalitní regulaci za rozumnou cenu. Většinou se takováto regulace vrátí v naspořených nákladech do několika let.

Pro zjednodušení instalace lze vybrat bezdrátový set regulačního termostatu s ovládací jednotkou, která se přímo vkládá do běžné zásuvky 230V. Touto formou lze zvládnout instalaci i bez technických znalostí a nářadí.

Regulační systémy a co je co

Pro jednodušší orientaci v regulačních systémech a v regulaci teploty je zde základní vysvětlení nejčastějších pojmů. Pro další seznámení s technickými aspekty regulace topení navštivte kategorii článků Automatizace a regulace.

Autonomní termostat

Jedná se o regulační systém určený pro jednu místnost. Většinou se používá v bytech se vzdáleným zdrojem tepla. V součinnosti s regulační hlavicí nebo topným tělesem řídí autonomní termostat teplotu místnosti podle nastaveného programu bez závislosti na ostatních místnostech.

Termostat

Elektronické nebo mechanické zařízení, které je schopno regulovat teplotu místnosti nebo celého objektu. Teplota může být nastavena pevně nebo podle časového programu. Termostat bývá většinou součástí každé regulované místnosti.

Termostatická hlavice

Regulační hlavice buďto mechanická nebo elektrická. Reguluje přívod teplé vody do topného tělesa. Mechanická hlavice udržuje konstantní teplotu v místnosti. Elektronická hlavice bývá ovládána externím zařízením, jako je termostat. Termostat může být také vestavěn v hlavici a přímo regulovat teplotu podle topného programu.

Topný program

Topný program je seznam hodnot požadované teploty v místnosti v daný časový bod. Nastavuje se tak teplota podle využití místnosti. Například během noci se sníží a naopak před návratem do objektu se zvýší. Lze tak ušetřit nemalé náklady a zpříjemnit teplotní komfort místnosti. Topný program bývá zadán v termostatu.