Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Co jsou to IoT smart alarmy a chytré senzory

Napsáno: 24 května 2019     Autor: Petr Honzík
Co jsou to IoT smart alarmy a chytré senzory Nová technologie IoT senzorů přináší nové možnosti do bezpečnostní techniky a bezdrátového snímání veličin. Rozšiřuje tak možnosti GSM alarmů. Výhodou IoT technologie jsou mnohem nižší náklady na provoz a delší výdrž baterie. Většina IoT senzorů a alarmů je schopna běžet pouze z baterie a nevyžaduje žádné připojení ke zdroji napájení. Tato výhoda rozšiřuje jejich užití a zjednodušuje instalaci.

Jak fungují IoT senzory

IoT senzory fungují podobně jako GSM zařízení, ale využívají jiný typ sítě. Data jsou přenášeny na server poskytovatele služeb, který je zákazníkovi zobrazuje pomocí aplikace na chytrém telefonu. Při provozu se nevyužívá SIM karta, ale uživatel svůj senzor nebo alarm zaregistruje přímo u provozovatele služby. Zařízení je tak vždy svázáno s konkrétním provozovatelem služby, přes kterého probíhá i úhrada za provoz zařízení.

Co umějí IoT senzory

IoT senzory a IoT síť jsou určeny pro provoz malých jednoduchých senzorů nebo alarmů, které přes IoT síť předávají malé množství dat. Nejsou tak určeny pro hlasové hovory nebo k zasílání SMS zpráv. Výhodou IoT sítě je hlavně minimální spotřeba zařízení tím i dlouhá životnost senzorů na baterie, a zejména nízké náklady za provoz. Běžný provoz senzorů vychází v desítkách až stovkách korun za rok a to včetně přenosu dat i několikrát za den.

Jaké je pokrytí IoT sítí

Většina velkých provozovatelů IoT sítí má pokrytí po celé republice v některých případech i po celé Evropě. Před nákupem senzoru je vhodné zjistit na jaké IoT síti senzor nebo alarmu budou fungovat. Výhodou technologie je velký dosah senzorů a proto senzory dokáží fungovat i na odlehlých místech nebo uvnitř domů. Ve většině případů tak není problém s dosahem a navázáním komunikace senzoru s IoT sítí.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.