Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

 • Produkty
 • Popis kategorie
 • Rady a tipy
 • Srovnávání
Zdroje

Zdroje

Jednou z nejdůležitějších podmínek pro správnou funkčnost zařízení je vhodný napájecí adaptér. Při použití špatného adaptéru se v lepším případě zařízení vůbec nespustí nebo hůř, dojde k jeho nenávratnému zničení. Ať už se rozhodnete používat drátové nebo bezdrátové zabezpečovací zařízení nebo alarm, na našich stránkách naleznete napájecí adaptéry i baterie k oběma typům.

V této kategorii naleznete napájecí adaptéry pro různé zabezpečovací systémy, alarmy a podobná zařízení. Dále zde nabízíme redukce na různé typy konektorů apod.

Pokud si nejste jistí, jaký typ adaptéru přesně potřebujete, doporučujeme prostudovat přiložený manuál od zakoupeného zboží.

Jaký zdroj pořídit

Před pořízením napájecího zdroje vždy zkontrolujte následující parametry:

 • Napájecí napětí: Napájecí zdroje se vyrábějí na různá napětí. Většinou s pevně daným napětí například 5V nebo 12V. Lze také pořídit napájecí zdroje s nastavitelným napětím podle potřeby.

  Vhodné je zkontrolovat i typ napětí. Může být typ DC (nejběžnější) nebo typ AC, který se používá jen zřídka.

 • Maximální dodávaný proud: Každý napájecí adaptér má maximální dodávaný proud. Ten také nejvíce ovlivňuje cenu adaptéru. Proto nemá smysl zbytečně kupovat násobně silnější adaptér, než potřebujete.

  Je však nutné vždy koupit aspoň trochu silnější, než je maximální odběr připojovaného zařízení.

 • Typ připojovacího konektoru: Napájecí zdroje bývají vybaveny koncovým konektorem. Nejčastěji napájecím konektorem 5.5x2.1. Pozor některé mohou mít 5.5x2.5, tento konektor bude mít špatný kontakt, pokud přijde místo typu 2.1. Další nejčastější konektor bývá USB. Dbejte také na polaritu napájení na konektoru. Špatná polarita by mohla poškodit připojované zařízení. Polarita bývá často vyznačena na zdroji i na zařízení.