Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Obrana při napadení

Obrana při napadení na veřejnosti i v soukromí

Veřejná prostranství a parky se stávají rok od roku nebezpečnější, ruku v ruce s tím jak slabě je u nás chráněna oběť trestného činu. Některé kriminální existence se dnes nebojí ani nabourání se do soukromí formou předstírání různých prodejců a sbírek na potřebné. Bohužel obrana je velmi těžká a dovolání se pomoci bývá obtížné. Natož vlastní obrana, která se nakonec může obrátit proti bránící se osobě a udělat z ní místo oběti agresora. Bohužel útočníci umí často v těchto vodách chodit lépe než poctivý občan.

Jak se efektivně bránit

Jak se tedy bránit tak, aby byla efektivita co největší a útočník byl zneškodněn, případně zahnán a upustil od svého dalšího počínání? Obrana musí být hlavně přiměřená útoku a musí být vedena v mezích zákona. To znamená bránit se stejnou nebo menší silou bez následků na zdraví.

Vedení správné obrany

V takovém případě je nejvhodnější nahradit fyzickou obranu překvapením, které útočník nečeká. Zneškodnění útočníka pepřovým sprejem mu nijak fyzicky neublíží a značně ho překvapí. Další cestou je vzbuzení pozornosti okolí a vedení neobvyklého odporu, který není očekáván. Malý osobní alarm houkající na tašce donutí útočníka ukradenou tašku zahodit.

Jak se účinně bránit a nestát se agresorem

  • Vést přiměřenou obranu a nezpůsobit újmu na zdraví.
  • Nevybočit z mezí zákona při obraně.
  • Vždy mít na mysli, že zdraví je přednější majetku.
  • Vést nefyzickou, ale překvapivou obranu.
  • Upozornit okolí na vzniklou situaci.
  • Nevzbuzovat zbytečnou pozornost cennostmi.
  • Dobře hlídat a schovat peníze a cenné věci.

Náš tip

Jak správně vybrat obranný sprej

Každým rokem je v České republice napadeno, okradeno nebo znásilněno přibližně 5500 osob. Ve většině případů by se ale mohly oběti bránit, pokud by měly čím. Obranné spreje jsou jedním z nejúčinnějších prostředků k obraně při napadení. Útočníkovi nezpůsobí trvalé zdravotní následky a lze je mít vždy při sobě. Jejich malé rozměry a jednoduché použití vám dovolí útočníka rychle a jednoduše zneškodnit.


Co je nutná obrana a osobní bezpečnost

Co je to nutná obrana v osobní bezpečnosti, kdy se ještě jedná o nutnou obranu a kdy se bránící strana již vystavuje trestnímu stíhání za nepřiměřenou obranu. Popis vzhledem k trestnímu zákonu 140/1961 Sb. Příklady nepřiměřené obrany.


Co je krajní nouze a vybočení z krajní nouze

Vysvětlení pojmu krajní nouze a momentu, kdy dochází k vybočení z mezí krajní nouze a vystavení sebe sama riziku spáchání trestného činu. Vztah k trestnímu zákonu 140/1961 Sb.


Napadení nebo obtěžování podomním prodejem

Bezpečnost seniorů se neomezuje pouze na zdravotní komplikace. Problematika je mnohem širší a spadá do ní i napadení nebo obtěžování podomními prodejci. Ne zřídka dokonce falešným prodejcem snažícím se obohatit na úkor slabší osoby.


Výhody a nevýhody jednotlivých typů pepřových sprejů

Obranné pepřové spreje se vyrábějí v různých typech a náplní a typech trysek. Každý typ má svou výhodu i nevýhodu a hodí se na trošku jiný typ obrany, případně na jiné prostředí, kde očekáváme útok. Podle typu spreje je také vhodné se po obraně správně zachovat.


Srovnání různých typů obraných sprejů
Srovnávací tabulka parametrů pepřových sprejů. Obranné spreje jsou jedním z nejúčinnějších prostředků k obraně při napadení. Lze je mít vždy při sobě. Jejich malé rozměry a jednoduché použití vám dovolí útočníka zneškodnit.

Srovnání různých prostředků osobní ochrany
Pro přehlednější orientaci v možnostech osobní ochrany jsme pro vás připravili přehledovou tabulku základních možnostní. Podle těchto vlastností jednoduše porovnáte výhody a nevýhody jednotlivých variant a vyberete nejvhodnější možnost právě pro vás.