Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Obrana při napadení

Obrana při napadení na veřejnosti i v soukromí

Veřejná prostranství a parky se stávají rok od roku nebezpečnější, ruku v ruce s tím jak slabě je u nás chráněna oběť trestného činu. Některé kriminální existence se dnes nebojí ani nabourání se do soukromí formou předstírání různých prodejců a sbírek na potřebné. Bohužel obrana je velmi těžká a dovolání se pomoci bývá obtížné. Natož vlastní obrana, která se nakonec může obrátit proti bránící se osobě a udělat z ní místo oběti agresora. Bohužel útočníci umí často v těchto vodách chodit lépe než poctivý občan.

Jak se efektivně bránit

Jak se tedy bránit tak, aby byla efektivita co největší a útočník byl zneškodněn, případně zahnán a upustil od svého dalšího počínání? Obrana musí být hlavně přiměřená útoku a musí být vedena v mezích zákona. To znamená bránit se stejnou nebo menší silou bez následků na zdraví.

Vedení správné obrany

V takovém případě je nejvhodnější nahradit fyzickou obranu překvapením, které útočník nečeká. Zneškodnění útočníka pepřovým sprejem mu nijak fyzicky neublíží a značně ho překvapí. Další cestou je vzbuzení pozornosti okolí a vedení neobvyklého odporu, který není očekáván. Malý osobní alarm houkající na tašce donutí útočníka ukradenou tašku zahodit.

Jak se účinně bránit a nestát se agresorem

  • Vést přiměřenou obranu a nezpůsobit újmu na zdraví.
  • Nevybočit z mezí zákona při obraně.
  • Vždy mít na mysli, že zdraví je přednější majetku.
  • Vést nefyzickou, ale překvapivou obranu.
  • Upozornit okolí na vzniklou situaci.
  • Nevzbuzovat zbytečnou pozornost cennostmi.
  • Dobře hlídat a schovat peníze a cenné věci.

Náš tip