Katalog produktů

Kabely a konektory

Kabely a konektory

I přes vysoký nárůst bezdrátových zařízení mají klasické kabely stále několik výhod oproti bezdrátovému spojení. Mezi největší výhody nepochybně patří kvalitnější a stabilnější spojení nebo větší bezpečnost proti narušení nebo sabotáži zlodějem.

Na rozdíl od bezdrátového spojení kabel nelze rušit a nevyžaduje bateriové napájení každé připojené komponenty. Zabezpečovací systém nevyžaduje tak častý servis.

Jaký typ kabelu

Pro správnou funkčnost zařízení je však nutné, vybrat ten správný kabel.

  • UTP kabely: kabel určený zejména pro datové sítě. Jeho struktura je přizpůsobena pro přenos objemných dat. Vhodné jsou zejména pro IP kamerové systémy. Lze je také použít jako běžné slaboproudé kabely pro zabezpečovací systémy. Jako koncovka se používají konektory RJ45. Vyžadují lisovací kleště.
  • Koaxiální kabely: souosý kabel pro přenos analogových obrazových a audio signálů. Používají se pro analogové video systémy. Zakončují se konektory BNC nebo CINCH. U BNC konektorů je třeba dbát na typ. Pokud nevlastníte lisovací kleště, je třeba pořídit šroubovací BNC konektor. Nebo si kabel nechat udělat na míru.
  • Napájecí kabely: kabel pro přívod nízkonapěťového napájení do 50V. Často pouze dvoužilový. Je třeba dbát na průřez kabelu, aby byl schopen přenést požadovaný výkon na připojované zařízení bez toho, aby se nezačal ohřívat.
  • CYKY: kabely pro rozvod 230V určené pod omítku. Dělají se 2,3,4 a 5 žilové.

    Dvou-žilový se nejčastěji používá k připojování vypínačů. Nejčastější je tří-žilový. Obsahuje barvy (žlutozelená - kostra, modrá=nulák a hnědá=fáze). Vhodné pro běžné rozvody 230V po objektu. Pěti-žilové kabely se často používají pro domácí inteligenci. Využívá se dvou žil navíc pro komunikační sběrnici.

  • Datové kabely: běžně používané nízkonapěťové kabely do 50V typu SYKFY. Podobné kabelu UTP s jednodušší strukturou. Používají se nejčastěji k rozvodům zabezpečovacích systémů a telefonních systémů. Nelze je využít k rozvodu 230V!

Strana 1 z 1    Celkem 3 záznamů

ZAVŘÍT

Informace

ZAVŘÍT