Katalog produktů
- Produkty
- Popis kategorie
- Rady a tipy
- Srovnávání

Minialarmy a jednoduché alarmy detekující pohyb
Ohlídejte svůj všechen majetek pohybovými alarmy a detektory pohybu s vestavěnou sirénou. Jedná se o nejefektivnější způsob detekce různých zlodějů a nenechavců. Odhalte každý jejich pokus o odcizení vašeho majetku.
Pohybové detektory se jednoduše instalují a jejich ovládání je hračkou pro každého i netechnického uživatele. Nevyžadují žádné kabely a instalaci rozvodů, vše běží pěkně na vlastní baterie. Jakmile detektor zachytí pohyb, spustí se hlasitá siréna. Upozorní tak na každý nechtěný pohyb.
Kam použít pohybový alarm
- Hlídání menších místností.
- Zabezpečení skladů proti zlodějíčkům
- Zajištění chatek a přilehlých garáží
- Informace o průchodu osob
Kam se nehodí pohybový alarm
Pohybový alarm pracuje na principu detekce pohybu a teploty lidského těla. Nezaznamená tak pohyb od předmětů, které nedosahují potřebné teploty. Nedokáží detekovat pohyb skrze skleněné stěny a okna. Nedojde tak k poplachům, pokud bude pohybový alarm koukat skrze okno ven.
Citlivost detekce klesá se snižující se teplotou okolí. Pokud budete chtít detekovat pohyb ve venkovním prostředí, bude pohybový alarm přes zimu poměrně málo citlivý. Ve velkých mrazech nebude detekovat pohyb vůbec. V takovém případě je vhodnější použít alarm na okna a dveře.
Vzhledem k pohybu zvířat (kočky, psi atd.) ve venkovním prostředí, může docházet k poplachům, pokud budete používat detektor v exteriéru.
Je složité ho namontovat?
Pohybový mini alarm funguje na baterie a proto nepotřebuje žádnou složitou montáž. Ve většině případů jej stačí pouze připevnit na vybrané místo. Jediné na co si je vhodné dát pozo,r je správný výběr místa. Správným výběrem místa minimalizujete falešné poplachy, které by mohly vzniknout od různých podnětů v místnosti jako je topení, klimatizace nebo jiný zdroj tepla. Je nutné si uvědomit, že pohybový detektor detekuje vlastně pohyb teplého vzduchu nebo objektu. Proto je vhodné detektor mířit tak, aby nekoukal přímo na okno nebo na radiátor.
Jaký má dosah detekce
Pohybové detektory se montují většinou do rohu místnosti a to do montážní výšky od 2 m výše do maximálně 2,5 m. Touto výškou je zajištěn i dosah detektoru. Většina detektoru má dosah detekce do 6 až 8 m. Je nutné počítat s tím, že se vzdáleností klesá citlivost detektoru. Úhel detekce u detektoru bývá od 90° do 120°. Pokud je detektor nainstalován v rohu místnosti pokrývá ji ve většině případů celou.
Rozdíl mezi zabezpečovacím zařízením a minialarmem
Minialarmem na rozdíl od zabezpečovacího zařízení řeší hlídání jedné konkrétní věci jako jsou například jedny dveře nebo jeden předmět. Při poplachu dochází k houkání pouze minialarmu a ve většině případů se nepřenáší poplach na jiné místo. Jsou vhodné zejména pro jednoduché hlídání menší objektu, kde lze zasáhnout ihned po koukání. Narozdíl od toho zabezpečovací zařízení jsou profesionálnější a jsou určena pro větší objekty a jejich komplexní ochranu. Při poplachu dochází k aktivaci zabezpečovacího zařízení a přenosu poplachu například na mobilní telefon nebo hlídací službu. To většinou minialarmu nezvládá. Proto je vždy vhodné zvážit, zda-li potřebujete minialarm nebo zabezpečovací zařízení.