Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Jak na instalaci autonomní kamery

Napsáno: 18 června 2019     Autor: Petr Honzík
Jak na instalaci autonomní kamery Instalace autonomní kamery není nijak složitá, i přesto je vhodné vědět, co vás čeká a zdali si na to troufnete. Proto vám nyní popíšeme, jak probíhá typická instalace autonomní kamery. Vězte, že jí zvládne téměř každý.

Co budete potřebovat

K instalaci budete potřebovat pouze základní nářadí pro uchycení autonomní kamery na vybrané místo a k provrtání případného přívodu napájení. A to jen v případě že je nutno autonomní kameru připevnit. V některých případech stačí kameru pouze uchytit do stojánku.

Výběr nejvhodnějšího umístění

Než kameru připevníte, je vhodné vybrat nejlepší umístění. Umístění vychází z toho co chcete monitorovat. Kamera musí mít dobrý výhled, který nic nezastiňuje. Není vhodné kamerou umísťovat proti zdrojům světla, jako je například okno.

Pokud je kamera určena pro zachycení zloděje, umístěte ji tak, aby byla nenápadná a zloděj vám ji nezničil nebo neukradl. V takovém případě je vhodné ji umístit tak, aby zaznamenala detail obličeje zloděje.

Způsob upevnění autonomní kamery

Typ nářadí záleží na místě, na které budete kameru připevňovat. Většinou bude třeba pár šroubků, šroubovák a vrtačku. Některé kamery stačí pouze postavit a není je nutné šroubovat. Pokud umisťujete kameru do venkovního prostředí, musí k tomu být určena. Venku je vhodné kameru umístit do takové výšky, aby na ní nešlo dosáhnout ze země. Pokud vyberete místo, kde na kameru nebude pršet prodloužíte jí životnost. Kameru také není vhodné umisťovat proti slunci.

Přivedení napájení

Dále bude třeba řešit přívod od napájecího zdroje. Kamery jsou většinou napájeny z malého adaptéru do zásuvky. Proto změřte délku přívodu mezi kamerou a nejbližší vhodnou zásuvkou. Kamery mívají většinou přívod o délce maximálně 1 m. Pokud je vzdálenost větší, je vhodné koupit napájecí prodlužovací kabel. Ušetříte si tak složité předělávání stávajícího napájecího kabelů.

Připojení k internetu

Autonomní kamery se nejčastěji připojují k internetu přes wifi síť nebo přes GSM síť. V případě GSM sítě bývá připojení jednoduché a není v něm háček. Potřebujete akorát datovou SIM kartu s vhodným tarifem.

V případě připojení přes wifi síť na vás může čekat nepříjemné překvapení. Ne všechny kamery podporují jednoduché připojení přes ID kamery. Proto si vždy před pořízením kamery zjistěte, jakým způsobem se připojuje a zdali nebudete muset dělat úpravy ve vaší wifi síti. Proto Vybírejte vždy kamery, které umožňují nastavení připojení přes váš mobilní telefon a nevyžadují připojení k počítači nebo pevnou IP adresu.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.
Dopravné produktu