Stupně odbornosti montáže výrobků

Abychom Vám maximálně přiblížili složitost montáže vybraného výrobku v našem obchodě, zavedli jsme pět stupňů náročnosti a odbornosti jejich montáže. Tyto stupně vyjadřují jak velkou zkušenost montáž výrobku potřebuje a jaké nářadí budete potřebovat pro zprovoznění výrobku. Stupně odbornosti montáže jsou u výrobku uvedeny níže vyobrazenými ikonkami:

Odborná montáž - pro namontování a uvedení do provozu je vyžadován odborník zkušený v oboru, do kterého spadá výrobek. Náročnost na vybavení pracovním nářadím je natolik vysoká, že s ní běžný člověk mimo oblast montáže tohoto výrobku nedisponuje. Zvažte před koupí tohoto výrobku náročnost montáže a případnou objednávku montáže od odborné firmy.
Příklad: připevnění výrobku na podklad, jeho odborné připojení a nastavení pomocí externích zařízení nebo počítače.
Technická montáž - pro namontování a uvedení do provozu budete potřebovat technické zkušenosti se zapojováním elektronických zařízení. Montáž vyžaduje sadu nářadí pro zapojování elektronických zařízení (šroubovák, vrtačka, kleště…).
Příklad: připevnění výrobku na podklad, jeho zapojení a nastavení.
Běžná montáž - zprovoznění a namontování tohoto výrobku vyžaduje základní dovednost s údržbou domácnosti a běžnou sadou nářadí (šroubovák a vrtačka).
Příklad: připevnění výrobku na podklad a jeho připojení případně jednoduché nastavení.
Jednoduchá montáž - pro namontování a zprovoznění nepotřebujete technické zkušenosti ani elektronické nářadí. Výrobek je schopen namontovat téměř každý člověk.
Příklad: přilepení výrobku na podklad a jeho připojení k baterii.
Bez montáže - výrobek nepotřebuje montáž. Je připraven k používání po zapnutí nebo vložení do zásuvky. Jeho ovládání je jednoduché a intuitivní.
Příklad: detektor pohybu se světélkem do zásuvky.