Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Jak rychle s automatizovat rozsvícení světla

Rating:     
Napsáno: 15 prosince 2015     Autor: Petr Honzík
Jak rychle s automatizovat rozsvícení světla Se zvyšující cenou elektrické energie se každý snaží maximálně ušetřit. Jednou cestou může být automatické rozsvěcení a zhasínání v místech, kde často zůstává rozsvícené světlo. Nejčastěji najde tento způsob rozsvěcení světel využití na chodbách a v průchodech. Toto může zajistit detektor pohybu, jež umožňuje automatické rozsvícení a zhasnutí v případě detekce pohybu v okolí světla. Tato metoda je však poměrně náročná, jelikož vyžaduje zásah do elektroinstalace samotného osvětlení což může být dražší než získáme za ušetřenou energii na světle.


Jak na to jednoduše

Jednoduchou a rychlou možností, jak předělat běžné světlo na automatické rozsvěcování, je použití speciální žárovky, jež má v sobě zabudovaný detektor pohybu. Ta zajistí pouhou výměnu žárovky za původní automatické rozsvícení světla, aniž by bylo nutné zasahovat do světla a jeho elektroinstalace

Co budu potřebovat

Vyrábějí se dva typy speciálních žárovek, které dokáží detekovat pohyb. Jedná se o žárovky s vestavěným detektorem PIR a žárovky s vestavěným mikrovlnným detektorem.

Jak a kterou vybrat?

  • Pokud má světlo přes sebe kryt a žárovka není vidět, je nutné, vybrat žárovku s mikrovlnným detektorem. Ten dokáže fungovat i přes skleněný nebo plastový kryt samotného světla.
  • Pokud máme světlo, které přes sebe nemá kryt lze využít žárovku s PIR senzorem, který umí rozsvítit světlo při pohybu. Bohužel senzor nefunguje přes sklo, ani přes průhledné, a proto jej nelze provozovat ve světlech, které mají přes sebe kryt.
   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.