Košík
Hledat
         
Časté dotazy
O společnosti
Dokumentace
Doručování
Průvodce produkty

Katalog produktů

Zabezpečovací systém

Napsáno: 30 května 2019     Autor: Petr Honzík
Zabezpečovací systém

Elektronický zabezpečovací systém je jedním ze základních slaboproudých systémů, které se dnes využívají v bytové výstavbě. Ve firemní výstavbě je naprostou nutností, ve výstavbě rodinných domů se stává základem a proniká již i do bytové výstavby.

Zabezpečovací systém zajišťuje ochranu před vniknutím nepovolené osoby do objektu. Zajistí tak ochranu vašeho majetku před odcizení a informuje vás o narušení objektu.

Jaké existují tipy

Zabezpečovací systémy si můžete pořídit od levných variant až po velmi profesionální systémy s velmi kvalitní ochranou a detekcí vniknutí do objektu. V základu se dělí na drátové systémy a bezdrátové systémy. Pokud stavbu nyní plánujete nebo jí máte ve výstavbě je vhodné zvolit systém drátový. Jeho výhody jsou v minimální údržbě, vyšší bezpečnosti a nižších pořizovacích nákladech.

Jak funguje

Zabezpečovací systém se skládá z centrální jednotky a jednotlivých detektorů. Centrální jednotka je umístěna uvnitř domu a jednotlivé detektory jsou rozmístěny do místností. Detekují jakýkoliv pohyb, případně otevření okna nebo rozbitý skleněné výplně. Vše dle typu detektoru. Ovládání zabezpečovacího systému se provádí přes klávesnici u vchodu nebo přes dálkový ovladač. Moderní zabezpečovací systém lze ovládat i přes chytrý mobilní telefon.

Jak je složitý na používání

Užívání zabezpečovacího systému spočívá pouze v jeho aktivaci a deaktivaci. Při odchodu z domu aktivujete zabezpečovací systém a dále se o něj nestaráte. V momentě, kdy je objekt narušen například zlodějem, zabezpečovací systém vyvolá poplach a informuje vás o narušení. Když do vašeho domu přicházíte pouze zabezpečovací systém deaktivujete pomocí klávesnice nebo dálkového ovladače či mobilního telefonu.

Kdy ho začít řešit

Zabezpečovací systém je vhodný začít řešit již ve stádiu projektu domů. V tomto momentě se zváží možné umístění jednotlivých detektorů v objektu a centrální jednotky. Během instalace silnoproudých rozvodů se provede instalace slaboproudých rozvodů pro zabezpečovací systém. Samotné detektory se osazují až v momentě, kdy jsou jednotlivé místnosti vymalovany.

   ?kenálč máv lhomoP
Chci být informován o nejnovějších článcích:   
Položit dotaz k článku
Váš e-mail:
Váš dotaz:
Obsah stránky podléhá autorskému právu a je chráněn monitorem plagiátu Copyscape. Jakékoliv šíření obsahu podléhá souhlasu autora.